4. březen 2021

Rádiové moduly pro obousměrnou komunikaci

Na začátek si řekneme, proč v této terminologii používáme pojem TRANSCIEVER. Jedná se o složeninu slov TRANSmitter (vysílač) a reCIEVER (přijímač). Jedná se tedy o modul, který komunikuje oběma směry – vysílá data a zároveň je dokáže přijímat. U transcieverů je možné data přijímat a vysílat pomocí FSK (Frequency shift-keying). Jedná se o takzvanou frekvenční modulaci, u které se přenáší digitální informace pomocí diskrétních změn frekvence nosné vlny. Další modulaci, kterou využívají moduly je GFSK, jde o stejnou základní frekvenční modulaci, avšak předtím, než signál přejde do modulátoru FSK projde Gaussovým filtrem. Hlavní výhoda je v tom, že přechody mezi frekvencemi jsou plynulejší a omezí se tak jeho spektrální šířka. Poslední modulací je OOK (On-Off keying). Tento pojem označuje nejjednodušší formu modulace klíčování s amplitudovým posunem (ASK), která představuje digitální data jako přítomnost nebo nepřítomnost nosné vlny. OOK je spektrálně účinnější než klíčování s frekvenčním posunem, ale citlivější na šum při použití regenerativního přijímače.

Rádiové Moduly

- Transcievery (přijímač a vysílač) - modulace FSK/LoRa/OOK/GFSK, napětí (1,8 – 3,7)V

 

Cílové aplikace těchto modulů: dálkové měření, dálkové odečty, telemetrie, bezdrátové senzory, bezdrátové zvonky, bezpečnostní systémy atp.

S pomocí portfolia LJ elect můžete rychle a snadno navrhnout vysokofrekvenční komunikaci a urychlit si samostatnou vývojovou fázi komunikace. Jejich moduly jsou navrženy na základě RF čipových sad od předních výrobců těchto čipů, jako jsou TI, SEMTECH, Silicon Labs.

Výrobce LJ elect také poskytuje službu takzvaného zákaznického designu na základě požadavků zákazníka.

Transmitters banner

 

Rádiové moduly pro obousměrnou komunikaci
MINYX SERVIS
TÜV SÜD Czech

Sídlo firmy
a fakturační adresa