26. leden 2021

Bez konektoru USB-C se dnes už téměř neobejdete

V tomto článku se budeme věnovat problematice a představení konektorů USB-C. Tento typ USB je známý napříč všemi generacemi, velká část jeho běžných uživatelů se s ním setkává při práci s mobilními telefony, tablety apod. Vývojáři tento typ konektorů implementují nejen pro napájení, ale pro obousměrnou komunikaci a využití přenosu dat až 10Gb/1s. Příchod tohoto typu konektoru by se dal datovat na konec roku 2013, kdy se světu představil konkrétní návrh tohoto standardu. Tento typ primárně nahrazuje napájecí konektory miniUSB a microUSB. Velkou výhodou oproti svým předchůdcům má v tom, že je jedno jak jej zapojíte, bude funkční při zasunutí v obou směrech. USB-C se skládá z 24 kontaktů, 12 shora a 12 zdola. Co se napájení týká je omezen na 100W, tedy 5A při 20V, v dnešní době bez problému pokryje toto rozpětí naprostou většinu napájení notebooků, tabletů, mobilních telefonů a spousty dalších zařízení.

MUP Industrial nabízí ze svého výrobního programu přes 50 různých variant těchto typů konektorů, ať už horizontální, vertikální, vodotěsné s krytím IP67, tak i různé varianty pro napájení, 6-ti pinové, 12-ti pinové, 14-ti pinové nebo 16-ti pinové, nebo na hranu PCB.

MUP Industrial se řadí mezi výrobce, kteří mají zkušenosti s výrobou USB konektorů už několik let. Dodávají do globálních EMS firem a podléhají certifikačním řízením ISO9001:2015, ISO14001:2015, ROHS, EMV, NDS, PCI.

1920px USB Type C pinout bw   

Návrh bez názvu 1

Bez konektoru USB-C se dnes už téměř neobejdete
MINYX SERVIS
TÜV SÜD Czech

Sídlo firmy
a fakturační adresa