11. červenec 2022

Nexperia uvádí na trh nejmenší DFN MOSFETy na světě

Pouzdro DFN0603 vylepšuje provedení a zároveň výrazně snižuje potřebu místa.

Výrobce Nexperia, známá jako odborník na základní polovodiče, dnes oznámila uvedení nové řady 20V a 30V MOSFETů v nejmenším DFN pouzdru na světě, DFN0603. Nexperia již v tomto pouzdru nabízí zařízení na ochranu proti ESD, ale nyní se jí podařilo zavést je do svého portfolia MOSFET, což je provedení, který v tomto odvětví dosud nemá obdoby.

Zařízení nové generace zahrnují nové úrovně umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML), což pro produktové designéry vytváří hned několik výzev. Zaprvé, s přibývajícími funkcemi je na desce málo místa a menší součástka může nabídnout částečné řešení a dalším problémem je i odvod tepla s vyšší spotřebou energie.

Nexperia čerpala ze svých desetiletých zkušeností jako lídr v oboru ve výrobě diskrétních součástek a navrhla tuto inovativní řadu malých MOSFETů, aby úspěšně překonala oba problémy. Ultra-nízko-profilové pouzdro DFN0603 o rozměrech pouze 0,63 x 0,33 x 0,25 mm využívá o 13 % méně místa než MOSFET v dalším nejmenším pouzdru (DFN0604). Působivé je, že tohoto zmenšení velikosti bylo dosaženo, aniž by došlo ke snížení výkonu zařízení – ve skutečnosti se RDS (on) těchto zařízení snížilo o 74 %, což pomáhá zlepšit účinnost a umožňuje návrhářům těchto součástek dosáhnout ještě větší hustoty výkonu.

Tato nová řada malých MOSFETů zahrnuje:

  • PMX100UN 20 V, N-kanálový Trench MOSFET
  • PMX100UNE 20 V, N-kanálový Trench MOSFET s 2kV ESD ochranou (HBM)
  • PMX300UNE 30 V, N-kanálový Trench MOSFET
  • PMX400UP 20 V, P-kanál Trench MOSFET

Nexperia plánuje přidat do této řady další dva MOSFETy do konce roku 2022.

Vzorky jsou nyní k dispozici. Pro více informací, včetně produktových specifikací a datových listů, prosím navštivte: https://www.nexperia.com/DFN0603-MOSFETs

2022 0007 NEX 085 PR image DFN0603 3

Společnost Nexperia je předním odborníkem na velkosériovou výrobu základních polovodičů, součástek, které jsou nezbytné pro všechny elektronické konstrukce na světě. Rozsáhlé portfolio společnosti zahrnuje diody, bipolární tranzistory, zařízení pro ochranu proti ESD, tranzistory MOSFET, GaN FET a analogové a logické integrované obvody. Společnost Nexperia se sídlem v nizozemském Nijmegenu ročně dodá více než 100 miliard výrobků, které splňují přísné normy stanovené automobilovým průmyslem. Tyto výrobky jsou uznávány jako měřítka účinnosti – co se týče procesu, velikosti, výkonu a výkonnosti – se špičkovými malými baleními, která šetří cennou energii a prostor.

Společnost Nexperia má desítky let zkušeností s dodávkami předním světovým společnostem a zaměstnává více než 14 000 zaměstnanců v Asii, Evropě a USA. Nexperia, dceřiná společnost Wingtech Technology Co., Ltd. (600745.SS), má rozsáhlé portfolio duševního vlastnictví a je certifikována podle norem IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001 a ISO 45001.

Nexperia uvádí na trh nejmenší DFN MOSFETy na světě
MINYX SERVIS
TÜV SÜD Czech

Sídlo firmy
a fakturační adresa