11. srpen 2021

Varistory HITANO

logo hitano

Podobně, jako jsme se věnovali nedávno Zenerovým diodám, dnes otevřeme další kapitolu polovodičových součástek, konkrétně varistorů. V praxi se s touto součátkou setkáme nejčastěji jako s ochranným prvkem, ať už se jedná o ochranu proti přepětí v napájecí síti, nebo jako ochranu spínačů indukční zátěže.

Oproti transil diodě dokáže varistor absorbovat mnohonásobně větší množství energie, ale při opakovaném použití dochází k degradaci součástky. Diody tento problém nemají. Obecně platí pravidlo, že na vyšší napětí je vhodnější varistor, na nižší dioda.

Varistor je ve své podstatě rezistor závislý na napětí a má nelineární charakteristiku. Vznikl v roce 1927 na bázi vrstvy oxidu měďnatého na mědi z práce L.O. Grondahla a P.H. Geigera.

Dnešní a zároveň nejmodernější varistory jsou varistory s oxidem kovu (MOV).

Na základě použitých materiálů dochází k různým charakteristikám, jak dokládá obrázek.

hitano

My pro Vás máme připravenou nabídku varistorů od výrobce HITANO, který je na trhu již od roku 1980. Varistory vyrábí v napětí od 8 – 1800Vdc. Maximální energie (10/1000uS) je od 0,05 do 2500 Joulů. Varistory pracují v teplotách od -40 do +85°C. Tolerance jsou v 10% nebo 15% a jsou ve třech provedeních - SMD, vývodové a vývodové na šroubky.

V přiloženém odkazu najdete všechny potřebné parametry přímo na stránkách výrobce: VARISTORY HITANO

S jakýmikoliv dotazy se můžete obracet na Vaše kontaktní osoby nebo nám zaslat nezávislou poptávku na přetypování na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

hitano varistory

 

Varistory HITANO
MINYX SERVIS
TÜV SÜD Czech

Sídlo firmy
a fakturační adresa